AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
June 2018
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Kaka nė drejtim tė Chelseat?!

Go down 
AuthorMessage
Toni

avatar

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Kaka nė drejtim tė Chelseat?!   19.07.08 13:21

Siē ka bėrė tė ditur kėshilltari i mesfushorit brazilian, Leite Kaka, Lojtarit mė i Mirė i Vitit i shpallur nga FIFA, ai dėshiron tė kalojė tek Chelsea pėr njė shumė rekorde tė transferimit.
Sipas raporteve tė mėngjesit tė sotėm, Kaka, ėshtė subjekt i diskutimeve nė mes tė klubit tė Premierligės dhe klubit aktual tė brazilianit, Milanit, gjatė kėsaj jave, me synimin e transferimit tė tij pėr njė shumė rekorde prej 100 milionė eurosh.

Klubi italian siguroi shėrbimet e bashkėvendėsit tė tij, Ronaldinhos, me gjithė vėshtirėsitė mirė tė publikuara financiare, ndėrsa asistenti personal i Kaka, Diogo Kotscho, ėshtė i bindur se tė gjitha palėt dėshirojnė njė lėvizje tė tillė.

“Real Madrid ofroi 90 milionė euro gjatė verės sė kaluar dhe Milani as qė mendoi pėr kėtė. Kėsaj here ėshtė ndryshe. Kjo ėshtė hera e parė qė mendojnė se marrėveshja pėrfundimisht do tė ndodhė. Pėr shkak tė gjendjes aktuale nė Milan, marrėveshja ėshtė e mirė pėr tė gjitha palėt”, ka thėnė Kotscho.

“Njė kalim i tij tek Chelsea do tė rriste dukshėm pėrfitimet e Kakas, si dhe rreth 10% e transferimit qė shkon direkt tek lojtari, e qė janė afro 15 milionė euro. Chelsea ėshtė klubi i duhur pėr tė tash. Blutė po ndėrtojnė njė ekip qė mund tė fitojė gjithēka”, ka shtuar ai.

Nėse Kaka do tė kalonte tek blutė, ai do tė ribashkohet me ish-menaxherin e kombėtares sė Brazilit, Luiz Felipe Scolari.

Rekordin aktual pėr transferimin mė tė shtrenjtė e mban Zinedine Zidane, kur nė vitin 2001 Real Madrid pagoi 46 milionė funte (aso kohe 76 milionė euro) pėr tė nėnshkruar me francezin
Back to top Go down
View user profile
 
Kaka nė drejtim tė Chelseat?!
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Sport-
Jump to: