AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
March 2019
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Bush firmos - Shqipėria nė NATO

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
koni

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Bush firmos - Shqipėria nė NATO   27.10.08 11:15

Presidenti i Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės, George Bush ka firmosur tė premten Protokollin e Anėtarėsimit tė Shqipėrisė dhe Kroacisė nė NATO.
Nė njė ceremoni tė zhvilluar nė Shtėpinė e Bardhė, nė praninė e sekretarit tė pėrgjithshėm tė NATO-s, Jaap de Hoop Scheffer dhe ambasadorėve tė Tiranės dhe Zagrebit, Bush ka nėnshkruar aktin pėr hyrjen e tė dy vendeve ballkanike nė Aleancėn e Atlantikut.

Nėnshkrimi i presidentit amerikan, vjen pas vendimit tė rreth njė muaji mė parė qė mori Senati i SHBA-ve, i cili ratifikoi me votė unanime Protokollin e Anėtarėsimit tė Shqipėrisė dhe Kroacisė nė NATO.

Presidenti Bush e ka cilėsuar kėtė akt si shumė tė rėndėsishėm dhe historik pėr Shtetet e Bashkuara tė Amerikės dhe ka ritheksuar edhe njėherė mbėshtetjen e Washingtonit pėr tė dy vendet - duke u bashkuar me aspiratat pėr integrim
Back to top Go down
View user profile
 
Bush firmos - Shqipėria nė NATO
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Dread Diamonds: Shepherds Bush, W London. 1983

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: