AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
July 2018
SunMonTueWedThuFriSat
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Brazili shkatėrron Zelandėn, fiton edhe Argjentina

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Brazili shkatėrron Zelandėn, fiton edhe Argjentina   11.08.08 4:04

Brazili ka shkatėrruar ekipin e Zelandės sė Re duke e mposhtur me rezultat 5-0, nė kuadėr tė Lojėrave Olimpike, Pekini 2008, derisa Argjentina ka shėnuar fitore minimale ndaj Australisė.
Brazili nuk pati probleme nė ndeshjen e dytė tė Lojėrave Olimpike, duke mposhtur Zelandėn me rezultat tė thellė 5-0. Pėr ndryshim prej ndeshjes sė parė, Ronaldinho tregoi njė formė mjaft tė mirė dhe shėnoi dy gola pėr ekipin e tij.

Serinė e hapi Anderson me golin e minutės sė 4-tė, ndėrsa pas mė shumė se gjysmė ore lojė, ylli i Milanit, Pato, shėnoi njė gol tė shkėlqyeshėm me kokė (34’).

Nė pjesėn e dytė tė lojės, Brazili preku rrjetėn kundėrshtare edhe tre herė. Sė pari Ronaldinho shėnoi nga gjuajtja e lirė (55’), ndėrsa nė minutėn e 61-tė, arriti edhe golin e tij tė dytė, kėsaj here nga pika e bardhė. Rezultati u vulos nė minutėn e fundit, me golin e Sobis.

Argjentina shėnoi fitore minimale, 1-0, ndaj Australisė, me golin e Lavezzit nė minutėn e 77-tė. Fitore minimale ka shėnuar edhe Kameruni ndaj Hondurasit. Nigeria ka mposhtur Japoninė me rezultat 2-1.
Back to top Go down
View user profile
 
Brazili shkatėrron Zelandėn, fiton edhe Argjentina
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Sport-
Jump to: