AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
November 2018
SunMonTueWedThuFriSat
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Venezuelė: Arritėn 24 aeroplanė luftarakė rusė

Go down 
AuthorMessage
Toni

avatar

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Venezuelė: Arritėn 24 aeroplanė luftarakė rusė   07.08.08 16:22

Presidenti i Venezuelės, Hugo Chavez, tha se nė vendin e tij kanė arritur 24 aeroplanė luftarakė tė tipit Sukhoi nga Rusia dhe i ka tėrhequr vėrejtjen Flotės sė Katėrt tė Shteteve tė Bashkuara, tė qėndroj jashtė ujėrave tė Venezuelės.
Zoti Chavez tha se nga kėta aeroplanė mund tė shkrepen raketat me rreze mė tė gjatė veprimi se nga aeroplanėt luftarakė amerikanė F-16, njofton Radio Evropa e Lirė.

Blerja e 24 aeroplanėve luftarakė ėshtė pjesė e marrėveshjes ushtarake me vlerė prej 3 miliardė dollarėsh ndėrmjet Venezuelės dhe Rusisė, qė pėrfshinė edhe tanke dhe kallashnikovė.
Back to top Go down
View user profile
 
Venezuelė: Arritėn 24 aeroplanė luftarakė rusė
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: