AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
March 2019
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Tranzicioni UNMIK-EULEX ka filluar

Go down 
AuthorMessage
Toni

Toni

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Tranzicioni UNMIK-EULEX ka filluar   31.07.08 2:30

Tranzicioni i shumėpritur mes UNMIK-ut dhe EULEX-it ka filluar tė shtunėn e kaluar, kanė thėnė pėr tė pėrditshmen Express, burime ndėrkombėtare.
Ky vendim, sipas burimeve tė kėsaj tė pėrditshmeje, ėshtė marrė tė premten nė mbrėmje, pak kohė pas pėrfundimit tė takimit tė Kėhsillir tė Sigurimit tė OKB-sė, nė tė cilin shumica e shteteve anėtare sėrish kanė mbėshtetur sekretarin e pėrgjithshėm , Ban Ki-Moon pėr vendimin e tij pėr rikonfigurimit e UNMIK-ut dhe vendosjen e misionit tė BE-sė nė Kosovė.

Megjithėse kanė kaluar tri ditė qė nga fillimi i procesit tė tranzicionit mes misionit tė OKB-sė dhe BE-sė nė Kosovė, ende nuk dihen arsyet e vėrteta tė mbajtjes nė heshtje tė kėtij vendimi.

Deri mė tani EULEX-i ka sjellė nė Kosovė rreth 400 pjesėtarė, ndėrsa misioni i kompletuar parashihet t’i ketė rreth 3.000 pjesėtarė, 1.900 ndėrkombėtarė dhe 1.100 kosovarė.

Bashkimi Evropian shpreson qė misioni i tij do tė marrė kompetencat nga UNMIK-u nė fund tė vjeshtės
Back to top Go down
View user profile
 
Tranzicioni UNMIK-EULEX ka filluar
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: