AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
February 2019
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Turqi: Gjykata e Lartė merr vendim nė favor tė partisė nė pushtet

Go down 
AuthorMessage
Toni

Toni

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Turqi: Gjykata e Lartė merr vendim nė favor tė partisė nė pushtet   31.07.08 2:17

Gjykata e lartė e Turqisė vendosi tė mos e nxjerrė jashtė ligjit partinė nė pushtet me prirje islamike nėn akuzat se kėrcėnonte parimet laike tė Turqisė.
Gjykata Kushtetuese tha se do tė vendosė sanksione financiare ndaj Partisė pėr Drejtėsi dhe Zhvillim, ose AK, duke i pėrgjysmuar fondet e saj.

Kryetari i Gjykatės sė Lartė, Hasim Kilic e shpalli vendimin tė mėrkurėn pas tri ditėsh debatesh pėr tė pėrcaktuar nėse partia ishte pėrpjekur ta ēonte vendin drejt njė regjimi islamik. Ai tha se gjashtė nga 11 gjyqtarėt votuan nė favor tė nxjerrjes sė partisė jashtė ligjit, vetėm njė votė mė pak nga numri i nevojshėm.

Gjykatėsi Kilic tha se kjo ēėshtje kishte krijuar tensione nė vend dhe shtoi se vendimi i sotėm duhet tė shėrbejė si njė paralajmėrim pėr anėtarėt e AK-sė. /VoA
Back to top Go down
View user profile
 
Turqi: Gjykata e Lartė merr vendim nė favor tė partisė nė pushtet
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: