AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
June 2018
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Maqedonia dhe Norvegjia, marrėveshje pėr lehtėsimin e regjimit tė vizave

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Maqedonia dhe Norvegjia, marrėveshje pėr lehtėsimin e regjimit tė vizave   28.07.08 6:38

Shefi i diplomacisė maqedonase, Antonio Milloshoski dhe ambasadori i Norvegjisė nė Shkup, Karl Vibi, firmosėn tė hėnėn Marrėveshje pėr lehtėsimin e regjimit tė vizave.
Pas nėnshkrimit tė dokumentit, ministri Milloshoski tha se me kėtė marrėveshje thjeshtėsohe procedurat pėr marrjen e vizave nė mes dy vendeve.

“Kjo ėshtė marrėveshja jonė e parė dhe shpresoj se marrėveshjen e ardhshme qė do ta nėnshkruajmė me Norvegjinė do tė jetė marrėveshja pėr liberalizimin e vizave. Maqedonia pret qė kjo tė ndodhė nė vitin 2009", tha shefi i i diplomacisė maqedonase.

Marrėveshja e sotme do t'u dedikohet tė gjitha kategorive tė qytetarėve tė pėrfshirė me Marrėveshjen pėr lehtėsim tė vizave me Komisionin Evropian, gjegjėsisht ata tė cilėt kanė farefis, pėr biznesmenė, gazetarė, pėr qėndrime studimore dhe pėr persona tė tjerė me aktivitete shoqėrore.

Norvegjia nuk ėshtė anėtare e BE-sė, por ėshtė pjesė e zonės sė Shengenit. Me nėnshkrimin e marrėveshjes sė sotme, Maqedonia ėshtė vendi i 25-tė evropian me tė cilėn do tė zbatohet regjim i lehtėsuar i vizave
Back to top Go down
View user profile
 
Maqedonia dhe Norvegjia, marrėveshje pėr lehtėsimin e regjimit tė vizave
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: