AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
July 2018
SunMonTueWedThuFriSat
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Nadal vazhdon me fitore

Go down 
AuthorMessage
Toni

avatar

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Nadal vazhdon me fitore   28.07.08 5:57

Tenisti spanjoll, Rafael Nadal, i dyti i renditur nė listėn botėrore, ka triumfuar nė Toronto Masters, duke e mposhtur gjermanin Nicolas Kiefer nė dy sete, 6-3 6-2.
22-vjeēari nga Mallorca ka ngritur kėshtu trofeun e tetė nė kėtė vit (2008), dhe tė pestin nė varg, nė ngjarjen e parė pas fitores sė famshme ndaj Roger Federer nė finalen e Wimbledonit, mė 6 korrik.

Nadal kėshtu bėhet lojtari i tretė mė i ri i cili mbledh 30 tituj, duke qėndruar prapa Bjorn Borg dhe Jimmy Connors.

Kampioni i Wimbledonit, tash do ta kthejė vėmendjen e tij kah Cincinnati Masters, qė fillon tė hėnėn.
Back to top Go down
View user profile
 
Nadal vazhdon me fitore
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Sport-
Jump to: