AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
July 2018
SunMonTueWedThuFriSat
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Marseille barazon nё Rennes, Grenoble debuton me fitore

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Marseille barazon nё Rennes, Grenoble debuton me fitore   11.08.08 4:01

Ekipi i mesfushorit shqiptar Lorik Cana, Olimpique Marseille, ka nxjerrё vetёm barazim nё ndeshjen e javёs sё parё tё Ligue 1 si mysafir i Rennes, ndeshje qё pёrfundoi me plot tetё gola, 4-4, derisa ekipi i porsa promovuar nё ligёn e parё franceze, Grenoble, ka befasuar duke mposhtur ekipin Sochaux nё fushё tё vet, 2-1.
Plot tetё gola dhe njё pёrfundim dramatik pati nё ndeshjen mё interesante tё javёs fillestare tё kampionatit francez, Rennes – Marseille (4-4), gjatё tё cilёs pёr mysafirёt shёnuan dy debutuesit, Hatem Ben Arfa dhe Baky Kone.

Olivier Thomert pati nderin tё shёnojё golin e parё nё Ligue 1 pёr sezonin 2008/09, pas njё pasimi tё ish-lojtarit tё Marseille, Mickael Pagis (5’). Marseille shumё shpejt u pёrgjigj me anё tё dy lojtarёve tё rinj, sё pari Kone (13’) dhe pastaj Ben Arfa (15’). Mamadou Niang shёnoi golin e tretё pёr marsejezёt pas po thuaj gjysmё ore lojё (28’).

Menjёherё pas fillimit tё pjesёs sё dytё, Olivier Thomert ngushtoi rezultatin me golin e tij tё dytё, sёrish pas njё loje tё mirё nga Pagis. Kur kishin mbetur vetёm dy minuta, portieri Mandanda dёrgoi topin nё rrjetёn e tij, pas njё reflektimi nga mbrojtja e Marseillet, pёr tё barazuar rezultatin.

Mysafirёt shpejt rikthyen epёrsinё, me anё tё Elliot Grandin nё minutat shtesё, por duket se ishte ‘shkruar’ qё kjo ndeshje tё pёrfundojё me barazim, pasi qё Bruno Cheyrou shёnoi me kokё nё ēastet e fundit tё ndeshjes, pas njё vonese nё reagim tё kapitenit Lorik Cana.

Rezulatet e ndeshjeve tjera do t’i gjeni nё kёndin e djathtё tё ekranit.
Back to top Go down
View user profile
 
Marseille barazon nё Rennes, Grenoble debuton me fitore
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Sport-
Jump to: