AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
May 2018
SunMonTueWedThuFriSat
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Policia fillon fushatėn "9 pikė dhe shkoj leja

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Policia fillon fushatėn "9 pikė dhe shkoj leja   27.07.08 9:04

Policia e Kosovės ka filluar tė premten fushatėn me shpėrndarjen e fletushkave pėr tė gjithė pjesėmarrėsit nė trafik “9 pikė dhe shkoj leja”, qė ka pėr qėllim sensibilizimin e qytetarėve tė Kosovės me masat ndėshkuese qė parasheh Ligjit mbi sigurinė nė komunikacionin rrugor.
Nėse brenda 36 muajve nga shqiptimi i pikės sė parė negative shoferi grumbullon 9 pikė atėherė atij i merret patentė shoferi.

Sipas ligjit pėr siguri nė komunikacion shoferėt obligohen qė 24 orė tė mbajnė dritat e ndezura, tė vėnė rrypinė e sigurisė, tė respektojnė shpejtėsinė nė vendbanime qė ėshtė e kufizuar, iu ndalohet telefonimi gjatė vozitjes, gara me vetura.

Nėse shoferėt nuk respektojnė kėto rregulla do tė ndėshkohen me dėnim nga 25 deri nė 400 euro, si dhe nėse pėr secilėn shkelje tė rregullave, (dėnohen) tubojnė 9 pikė negative, gjatė periudhės prej 36 muajsh, do t’iu merret patentė shoferi, ka bėrė tė ditur Policia e Kosovės.

“9 pikė dhe shkoj leja”, ėshtė fushatė e filluar nga Policia e Kosovės, Ministria e Transportit, ajo e Punėve tė Brendshme dhe OSBE-ja, e qė ka pėr qėllim parandalimin e aksidenteve nė komunikacion
Back to top Go down
View user profile
 
Policia fillon fushatėn "9 pikė dhe shkoj leja
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: