AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
July 2018
SunMonTueWedThuFriSat
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Ambasadorėt’ e parė do tė pėrzgjidhen pa procedura ligjore

Go down 
AuthorMessage
Toni

avatar

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Ambasadorėt’ e parė do tė pėrzgjidhen pa procedura ligjore   25.07.08 17:01

Edhe pse ka muaj qė ėshtė themeluar Ministria e Punėve tė Jashtme dhe ėshtė vendosur hapja e zyrave tė para diplomatike, diplomatėt e parė kosovarė, siē bėn tė ditur e pėrditshmja Lajm, do tė emėrohen nga presidenti, pa kurrfarė konkursi.
Kėshilltari i ministrit Hyseni, Kujtim Shala, ka deklaruar se dekretimi i 10 misioneve tė para diplomatike tė Kosovės ėshtė bėrė sipas idesė dhe propozimit tė MPJ-sė. “Pėr kėto misione, procedurat tė cilat i pėrcakton ligji nuk vlejnė. Kėta persona do tė emėrohen direkt nga presidenti, pasi tė jetė konsultuar me kryeministrin e dhe ministrin e jashtėm. Dhe, kėta persona janė pėrfaqėsues tė pėrkohshėm”, ka thėnė Shala pėr kėtė gazetė.

Nė shkrim po ashtu theksohet se pėrfaqėsuesit e parė qė duhet tė bėjnė ėshtė tė gjejnė zyrat pėr t’u vendosur. Ndėrkohė qė, deri nė atė moment, ėshtė paraparė qė ata tė vendosen nėpėr hotele.

Dhjetė misionet e para diplomatike tė Kosovės do tė jenė nė Washington, Bruksel, Vjenė, Paris, Berlin, Londėr, Romė, Tiranė, Bernė dhe Ankara. Ministria e Punėve tė Jashtme ka planifikuar t’i kompletojė kėto 10 misionet e para, ndėrsa vitin e ardhshėm tė dyfishojė numrin e tyre
Back to top Go down
View user profile
 
Ambasadorėt’ e parė do tė pėrzgjidhen pa procedura ligjore
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: