AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
May 2018
SunMonTueWedThuFriSat
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Maqedoni, rikujtohet termeti qe tronditi Shkupin 45 vjet me pare

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Maqedoni, rikujtohet termeti qe tronditi Shkupin 45 vjet me pare   27.07.08 8:01

Edhe 45 vjet pas tėrmetit katastrofal qė shkatėrroi pothuajse tėrsisht Shkupin, qytetarėt mė tė moshuar vazhdojnė tė kujtojnė atė ditė tmerri. Mė 26 korrik tė vitit 1963, tėrmeti me fuqi prej 6.1 ballė tė shkallės Rihter, pėr 17 sekonda rrėnoi 80 % tė vendbanimeve nė Shkup dhe njė numėr tė madh tė objekteve publike. Edhe sot ka gjurmė tė kėtij tėrmeti nė kryeqendrėn e Maqedonisė ndėrsa dėshmitarėt e kėsaj ngjarje qė mbijetuan thonė se nuk dėshirojnė as ti kujtojnė ato momente
Back to top Go down
View user profile
 
Maqedoni, rikujtohet termeti qe tronditi Shkupin 45 vjet me pare
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: