AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
March 2019
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Berisha: Firmosja e presidentit Bush, akt kulmor historik

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
koni

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Berisha: Firmosja e presidentit Bush, akt kulmor historik   27.10.08 11:16

Kryeministri i Shqipėrisė, Sali Berisha pėrshėndeti pėrzemėrsisht firmosjen nė Shtėpinė e Bardhė nga presidenti George W. Bush te Protokollit tė Anėtarėsimit tė Shqipėrisė nė NATO.
Gjatė njė konference tė posaēme pėr shtyp pėr kėtė ēėshtje, Berisha vlerėsoi se firmosja me datė 24 tetor nga presidenti i Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės, George W. Bush, tė ligjit tė Senatit tė Shteteve tė Bashkuara pėr anėtarėsimin e Shqipėrisė nė Aleancėn e Atlantikut tė Veriut pėrbėn aktin ligjor mė madhor nė historinė e marrėdhėnieve midis dy vendeve, pas njohjes nga vendi i lirisė, i Shqipėrisė sė pavarur.

Ky akt, sipas Berishės, pėrbėn njė besim tė madh, njė votėbesim tė madh pėr shqiptarėt, Shqipėrinė dhe reformat e saj tė suksesshme. “Por ky akt, kjo firmė e presidentit tė Shteteve tė Bashkuara ėshtė edhe njė pėrgjegjėsi madhore pėr Shqipėrinė, shqiptarėt, qeverinė shqiptare dhe institucionet e kėtij vendi pėr tė konsoliduar nėpėrmjet reformave tė thella dhe tė gjithanshme shtetin ligjor , demokracinė e bazuar nė vlerat e tregut”, ka thėnė Berisha, i cili e ka quajtur presidentin Bush si “mikun mė tė shquar tė kombit shqiptar
Back to top Go down
View user profile
 
Berisha: Firmosja e presidentit Bush, akt kulmor historik
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Dread Diamonds: Shepherds Bush, W London. 1983

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: