AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
January 2019
SunMonTueWedThuFriSat
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Republika e Re Demokratike e Maqedonisė propozimi i ri i Nimitz

Go down 
AuthorMessage
Toni

Toni

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Republika e Re Demokratike e Maqedonisė propozimi i ri i Nimitz   07.08.08 16:19

Gazeta greke “Elevteros Tipos” shkruan sot se Republika e Re Demokratike e Maqedonisė (RRDM) ėshtė njė nga propozimet e fundit pėr zgjidhjen e kontestit tė emrit midis Athinės dhe Shkupit.
Sipas tė pėrditshmes greke, njė javė para zhvillimit tė bisedimeve tė reja pėr emrin tė ndėrmjetėsuara nga ndėrmjetėsi i OKB-sė, Metthew Nimitz, po qarkullojnė zėra pėr plan tė ri pėr zgjidhjen e kontestit tė emrit, ku propozohet si emėr Republika e Re Demokratike e Maqedonisė.

“Sipas zėrave nė Shkup, sigurisht se do tė propozohet emir Republika e Re Demokratike e Maqedonisė (New Democratic Republic of Macedonia).

Nga ana tjetėr, diplomacia greke nuk ka komentuar kėtė informatė. Ndėrkohė disa burime pranė Qeverisė nė Athinė konfirmojnė se Greqia nuk do tė tėrhiqet nga pozicioni i saj dhe nuk do tė pranojė njė emėr tė tillė”, shkruan gazeta “Elevteros Tipos”.

Gjithashtu bėhet e ditur se ky emėr nuk i plotėson kėrkesat e Athinės. Gazeta shkruan se Athina nuk prźt qė tė ketė sukses nė bisedimet e reja pėr emrin qė do tė mbahen mė 14 dhe 15 gusht nė New York. /INA/
Back to top Go down
View user profile
 
Republika e Re Demokratike e Maqedonisė propozimi i ri i Nimitz
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: