AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
April 2019
SunMonTueWedThuFriSat
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
Sejdiu: Nuk ka vend pėr krijimin e njė policie etnike Vote_lcapSejdiu: Nuk ka vend pėr krijimin e njė policie etnike Voting_barSejdiu: Nuk ka vend pėr krijimin e njė policie etnike Vote_rcap 
Toni (389)
Sejdiu: Nuk ka vend pėr krijimin e njė policie etnike Vote_lcapSejdiu: Nuk ka vend pėr krijimin e njė policie etnike Voting_barSejdiu: Nuk ka vend pėr krijimin e njė policie etnike Vote_rcap 
Admin (85)
Sejdiu: Nuk ka vend pėr krijimin e njė policie etnike Vote_lcapSejdiu: Nuk ka vend pėr krijimin e njė policie etnike Voting_barSejdiu: Nuk ka vend pėr krijimin e njė policie etnike Vote_rcap 
PLay3r-Bl@ck (1)
Sejdiu: Nuk ka vend pėr krijimin e njė policie etnike Vote_lcapSejdiu: Nuk ka vend pėr krijimin e njė policie etnike Voting_barSejdiu: Nuk ka vend pėr krijimin e njė policie etnike Vote_rcap 
kasi-hack (1)
Sejdiu: Nuk ka vend pėr krijimin e njė policie etnike Vote_lcapSejdiu: Nuk ka vend pėr krijimin e njė policie etnike Voting_barSejdiu: Nuk ka vend pėr krijimin e njė policie etnike Vote_rcap 
celi (1)
Sejdiu: Nuk ka vend pėr krijimin e njė policie etnike Vote_lcapSejdiu: Nuk ka vend pėr krijimin e njė policie etnike Voting_barSejdiu: Nuk ka vend pėr krijimin e njė policie etnike Vote_rcap 
donaldi (1)
Sejdiu: Nuk ka vend pėr krijimin e njė policie etnike Vote_lcapSejdiu: Nuk ka vend pėr krijimin e njė policie etnike Voting_barSejdiu: Nuk ka vend pėr krijimin e njė policie etnike Vote_rcap 
zyrtare (1)
Sejdiu: Nuk ka vend pėr krijimin e njė policie etnike Vote_lcapSejdiu: Nuk ka vend pėr krijimin e njė policie etnike Voting_barSejdiu: Nuk ka vend pėr krijimin e njė policie etnike Vote_rcap 

Share
 

 Sejdiu: Nuk ka vend pėr krijimin e njė policie etnike

Go down 
AuthorMessage
Toni

Toni

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

Sejdiu: Nuk ka vend pėr krijimin e njė policie etnike Empty
PostSubject: Sejdiu: Nuk ka vend pėr krijimin e njė policie etnike   Sejdiu: Nuk ka vend pėr krijimin e njė policie etnike Icon_minitime07.08.08 16:13

“Kosova ėshtė unike dhe nuk ka vend pėr krijimin e njė policie etnike siē ka deklaruar shefi i UNMIK-ut”, tha tė enjten presidenti i vendit, Fatmir Sejdiu.
Ai tha se Republika e Kosovės ka njė shoqėri multietnike me mekanizma mbrojtės tė pėrbashkėt dhe se institucionet e Kosovės nuk do tė mbėshtesin ide tė tillė qė do tė nėnkuptonin ndarjen e Kosovės, nė ēfarėdo forme.

Lidhur me hetimin e organizatės botėrore rreth ndėrhyrjes sė trupave tė Kombeve tė Bashkuara dhe tė NATO-s nė ndėrtesėn e Gjykatės nė Mitrovicė, mė 17 mars, Sejdiu ka deklaruar se ka qenė mė se i nevojshėm ndėrhyja e forcave tė KFOR-it dhe Policisė sė UNMIK-ut. Ai pohoi se kėto ngjarje e kanė trazuar Kosovėn dhe janė bėrė me qėllime destabilizuese nga persona tė caktuar.

Duke komentuar deklaratėn e shefit tė UNMIK-ut nė lidhje me krijimin e njė policie etnike serbe nė Kosovė, Sejdiu tha se Kosova ėshtė unike dhe se institucionet e vendit nuk mbėshtesin njė ide tė tillė qė nėnkupton ndarjen Kosovės
Back to top Go down
View user profile
 
Sejdiu: Nuk ka vend pėr krijimin e njė policie etnike
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: