AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
March 2019
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Belize njeh pavarėsinė e Kosovės

Go down 
AuthorMessage
Toni

Toni

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Belize njeh pavarėsinė e Kosovės   07.08.08 16:11

Presidenti i Republikės sė Kosovės, Fatmir Sejdiu, ka marrė sot njė letėr nga Qeveria e Belizesė, shtet i Amerikės Qendrore, me anė tė sė cilės njoftohet qė ky vend e njeh Kosovėn si shtet tė pavarur dhe sovran.
“Qeveria e Belizesė njeh Kosovėn e pavarur si shtet sovran dhe e mirėpret atė si anėtar tė ri nė bashkėsinė ndėrkombėtare. Me kėtė, Belize i bashkohet numrit tė madh tė shteteve qė tashmė e kanė njohur pavarėsinė e Kosovės”, thuhet ndėr tė tjera nė kėtė letėr.

Po ashtu nė letrėn e Ministrisė sė Punėve tė Jashtme tė Belizesė thuhet se “ne e pėrkrahim pėrkushtimin e Qeverisė sė Kosovės pėr tė bashkėpunuar plotėsisht me bashkėsinė ndėrkombėtare gjatė periudhės sė mbikėqyrjes ndėrkombėtare, pėr tė cilėn ajo ėshtė pajtuar dhe tė sigurojė promovimin dhe mbrojtjen e tė gjitha tė drejtave tė njeriut duke pėrfshirė tė drejtat themelore tė tė gjithė njerėzve pėrfshirė edhe grupeve minoritare”.

Po sit u bė e ditur se edhe Kolumbia ka njohur zyrtarisht pavarėsinė e Kosovės. Kosovėn deri mė tash e kanė njohur 45 shtete
Back to top Go down
View user profile
 
Belize njeh pavarėsinė e Kosovės
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: