AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
June 2018
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Prishtina, tė dielėn miqėsore me Osnabrykun

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Prishtina, tė dielėn miqėsore me Osnabrykun   30.07.08 16:54

Skuadra kampione nė fuqi e Kosovės, Prishtina, tė dielėn do tė zhvillojė njė tjetėr ndeshje miqėsore ndėrkombėtare jashtė vendit. Pas sfidave me Ofenbahun, Vinterturin dhe Shaufhausenin, skuadra bardhekaltėr do tė vihet pėrballė skuadrės sė Bundesligės sė dytė gjermane, Osnabryk.
Ndeshja do tė zhvillohet tė dielėn nė stadiumin e Osnabrykut, nė orėn 16:00. “Ky ėshtė vetėm njė vazhdim i projektit tė KF ‘Prishtina’ dhe njė mėnyrė qė t’i bėjmė presion FIFA-s dhe UEFA-s qė tė na pranojnė sa mė shpejt nė gjirin e tyre”, ka theksuar kryetari i KF “Prishtina”, Remzi Ejupi, i cili ka shprehur shpresėn se skuadra bardhekaltėr do ta pėrfaqėsojė futbollin kosovar nė mėnyrėn mė tė mirė tė mundshme. Ndėrkohė trajneri i skuadrės Afrim Tovėrlani, ka thėnė se koha pėr t’u pėrgatitur pėr kėtė ndeshje ka qenė shumė e vogėl. “Koha pėr t’u pėrgatitur ka qenė shumė e shkurt. Natyrisht se ende nuk kemi arritur nė formėn e duhur, por ne nuk udhėtojmė atje me ambicie qė ta fitojmė gjithqysh kėtė ndeshje. Synimi ynė ėshtė qė ashtu si nė tri ndeshjet e kaluara, edhe kėtė herė tė lėmė njė pėrshtypje sa mė tė mirė para opinionit gjermanė”, ka thėnė Tovėrlani
Back to top Go down
View user profile
 
Prishtina, tė dielėn miqėsore me Osnabrykun
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Sport-
Jump to: