AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
May 2018
SunMonTueWedThuFriSat
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 India nė alarm, 46 tė vrarė

Go down 
AuthorMessage
Toni

avatar

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: India nė alarm, 46 tė vrarė   30.07.08 15:46

Sė paku 46 persona janė vrarė pas sulmeve dy ditore nė qytetin Ahmedabad, nė shtetin perėndimor tė Guxharatit, ka konfirmuar policia nė Indi.
Mediat indiane pohojnė se sulmet mund tė jenė tė shkaktuara nga njė organizatė e quajtur Muxhahidinėt Indianė, pasi qė sipas tyre, para sulmeve ata kishin pranuar e-mail nga kjo organizatė.

Ėshtė e pazakonshme qė ende asnjė grup nuk e ka marrė pėrgjegjėsinė pėr kėto sulme, mirėpo zyrtarėt indianė dyshojnė se pas kėtyre sulmeve qėndrojnė grupet militante tė cilat vijnė nga Pakistani dhe Bangladeshi.

Edhe pse janė rritur masat e sigurisė qytetet kryesore indiane, Qeveria indiane ėshtė shqetėsuar se kėto sulme do tė nxisin dhunėn mes komunitetit hindus dhe atij mysliman edhe jashtė Guxharatit.
Back to top Go down
View user profile
 
India nė alarm, 46 tė vrarė
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: