AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
July 2018
SunMonTueWedThuFriSat
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Ivanoviq: Sė pari bisedime, pastaj ndryshime

Go down 
AuthorMessage
Toni

avatar

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Ivanoviq: Sė pari bisedime, pastaj ndryshime   19.07.08 13:36

Sekretari shtetėror nė tė ashtuquajturėn Ministri pėr Kosovėn tė Qeverisė serbe, Oliver Ivanoviq, ka thėnė se nga shefi i ri i UNMIK-ut, Lamberto Zannier, sė pari pret vendosjen e kontakteve me qeverinė e Serbisė dhe pastaj tė shpjegojė se ēfarė konkretisht nėnkupton me rikonfigurim.
"Kushtet janė qė Beogradi para sė gjithash tė shihet si partner i barabartė pėr bisedime ose partner me tė cilin do tė bisedohet pėr pjesėn e territorit, tė cilėn ne formalisht dhe juridikisht e konsiderojmė tonėn”, tha ai, duke shtuar se kurdo qė ta ketė tė qartė idenė pėr kėtė, atėherė kujtoj se mund tė ketė bashkėbisedues dhe se mund tė llogarisė pėr njėfarė bashkėpunimi.

“Sepse, shikuar formalisht, UNMIK-u nuk ėshtė mision kundėrthėnės, ai nuk ėshtė i diskutueshėm pėr ne. Pėrderisa vjen nėn mandatin e OKB-sė, mendoj se mund tė jetė negociator. Mirėpo kėshtu UNMIK-u po tėrheq hapa tė caktuar tė njėanshėm dhe kjo aspak nuk ėshtė e mirė”, konsideron Ivanoviq. /b92
Back to top Go down
View user profile
 
Ivanoviq: Sė pari bisedime, pastaj ndryshime
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: