AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
July 2018
SunMonTueWedThuFriSat
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Policėt prej kartoni

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Policėt prej kartoni   27.07.08 8:47

Policėt e punuar prej kartoni kanė dėshmuar aq tė suksesshėm nė shtyrjen e vozitėsve tė shpejt qė tė ngadalėsojnė nė Rumani sa qė projekti ėshtė zgjeruar – pėr tė pėrfshirė tani automjetet e policisė nga kartoni.
Zėdhėnėsi i policisė sė qarkut nė Sibiu, Radu Ionsecu ka thėnė: "Duke marrė parasysh se fotografia prej kartoni ėshtė po aq sa ata janė nė jetėn e vėrtetė vozitėsit e automjeteve automatikisht zvogėlojnė shpejtėsinė kur e shohin.

"Kjo funksionin edhe mė mirė se vetėm policėt prej kartoni sepse ėshtė mė e madhe dhe mund tė shihet nga njė largėsi e madhe".

Ai ka shtuar se kohė pas kohė automjetet prej kartoni po zėvendėsoheshin nga ato tė vėrteta policore “pėr tė mbajtur vozitėsit larg pedaleve sė shpejtėsisė".

Vitin e kaluar 1.174 njerėz kanė vdekur dhe 365 tjerė janė lėnduar rėndė nė aksidentet e automjeteve nė Rumani vetėm nė rrugėt nacionale, njė statistikė tė cilėn policėt shpresojnė ta zvogėlojnė duke vendosur njė numėr tė caktuar tė automjeteve tė policisė nga kartoni pėrgjatė kėtyre rrugėve.
Back to top Go down
View user profile
 
Policėt prej kartoni
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Sport-
Jump to: