AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
June 2018
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Nė shtator nis akreditimi i universiteteve nė Shqipėri

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Nė shtator nis akreditimi i universiteteve nė Shqipėri   27.07.08 8:18

Njė kompani amerikane e vlerėsimit tė cilėsisė tė Institucioneve tė Arsimit tė Lartė pritet tė mbėrrijė nė shtator nė Shqipėri, pėr tė kryer akreditimin e jashtėm pėr ēdo institucion publik dhe privat tė Arsimit tė Lartė shqiptar.
Nė Shqipėri numėrohen 12 universitete publike dhe rreth 14 private, kėto tė fundit tė ēelura pas vitit '91, me vendosjen e demokracisė.

Kreu i Konferencės sė Rektorėve, Jorgo Kacani, duke e konsideruar nismėn e akreditimit tė universiteteve si njė ngjarje nė fushėn e arsimit, informoi se "vlerėsimi i kompanisė do tė paraqesė njė renditje me pikė jo vetėm tė Institucioneve tė Arsimit tė Lartė, por edhe tė programeve tė veēanta tė studimit, pra pėr ēdo diplomė".

Sipas tij, raporti i vlerėsimit tė jashtėm tė kompanisė amerikane, do tė mbėshtetet nė raportin e vetėvlerėsimit, nė dokumentacionin e konsultuar, si dhe rezultatet e vizitės nė vend nė IAL-vė.

Rezultatet e vlerėsimit tė kompanisė amerikane do tė bėhen publike nga MASH, e cila mbi bazėn e tyre do tė marrė dhe masat pėrkatėse ndaj universiteteve publike dhe private, qė nuk plotėsojnė standardet. start
Back to top Go down
View user profile
 
Nė shtator nis akreditimi i universiteteve nė Shqipėri
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: