AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
June 2018
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Qiro Bllazheviq pėrzgjedhės i ri i Bosnjė e Hercegovinės

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Qiro Bllazheviq pėrzgjedhės i ri i Bosnjė e Hercegovinės   26.07.08 11:40

Trajneri i njohur kroat, Miroslav Qira Bllazheviq, i cili nė vitet e 80-ta drejtoi skuadrėn e Prishtinės ėshtė emėruar zyrtarisht pėrzgjedhės i Pėrfaqėsueses sė Bosnjė e Hercegovinės, duke nėnshkruar kontratė dyvjeēare me federatėn boshnjake.
Bllazheviq ėshtė shprehur optimist sa i pėrket suksesit tė pėrfaqėsueses se Bosnjė e Hercegovinės nė kualifikimet pėr Botėrorin 2010. “Detyra e trajnerit kėrkon dėshmim tė vazhdueshėm, kurse dėshmia e vetme nė kėtė punė ėshtė rezultati i mirė. Shpresoj se nė kualifikime do tė tregohemi tė suksesshėm”, ka shtuar Bllazheviq, i cili debutimin me Bosnjė e Hercegovinėn do ta ketė mė 20 gusht nė Zenicė, nė ndeshjen miqėsore ndaj Bullgarisė. Strategu 73-vjeēar kroat gjatė karrierės sė tij tė gjatė si trajner krahas Prishtinės, ka drejtuar 18 klube nė Zvicėr, Greqi, Kroaci, si dhe ka drejtuar kombėtaret e Zvicrės, Iranit dhe Kroacisė. Me pėrfaqėsuesen kroate ai arriti nė vendin e tretė nė Botėrorin 1998.
Back to top Go down
View user profile
 
Qiro Bllazheviq pėrzgjedhės i ri i Bosnjė e Hercegovinės
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Sport-
Jump to: