AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
July 2018
SunMonTueWedThuFriSat
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Zannier takoi qeveritarėt serbė nė Beograd

Go down 
AuthorMessage
Toni

avatar

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Zannier takoi qeveritarėt serbė nė Beograd   24.07.08 20:53

Shefi i UNMIK-ut, Lamberto Zannier, diskutoi tė mėrkurėn me zyrtarėt qeveritarė nė Beograd rreth procesit tė rikonfigurimit tė pranisė civile ndėrkombėtare nė Kosovė, njoftuan mediat serbe.
Ministria e Jashtme e Serbisė njoftoi se Zannier ka thėnė se qėllimi kryesor i UNMIK-ut ėshtė ruajtja e paqes dhe stabilitetit, ndėrsa misioni i OKB-sė do tė punojė nė bazė tė neutralitetit tė plotė statusor dhe vetėm nė kuadėr tė mandatit sipas rezolutės 1244.

Ai u takua nė Beograd me ministrin e Jashtėm tė Serbisė, Vuk Jeremiq dhe ministrin serb pėr Kosovėn, Goran Bogdanoviq.

"Ministrat serbė edhe njė herė kanė shprehur pakėnaqėsinė pėr shkak tė vendimit tė njėanshėm tė Sekretarit tė Pėrgjithshėm Ban Ki Moon qė tė fillojė procesin e rikonfigurimit pa vendim tė Kėshillit tė Sigurimit", cituan mediat serbe njoftimin e Ministrisė sė Jashtme tė Serbisė
Back to top Go down
View user profile
 
Zannier takoi qeveritarėt serbė nė Beograd
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: