AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
June 2018
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Federer eliminohet nga Toronto Masters

Go down 
AuthorMessage
Toni

avatar

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Federer eliminohet nga Toronto Masters   24.07.08 20:49

Roger Federer e ka rrezikuar numrin njė nė listėn e tenistėve, pasi qė pėsoi njė goditje nė rundin e dytė tė Toronto Masters, ku u mposht nga francezi Gilles Simon.
Pas rikthimit nė fushė pėr tė parėn herė pas humbjes ndaj Rafael Nadal nė Wimbledon, Federer ėshtė mposhtur 2-6; 7-5; 6-4, dhe qėndrimi i tij nė pozitėn e parė ėshtė i rrezikuar nga Nadal, i cili sė fundi mposhti amerikanin Jesse Levine me rezultat 6-4, 6-2.

Pas fillimit tė vitit me 1,445 pikė mbi spanjollin dhe njė sezoni jo aq tė mirė, qė pėrfshin 10 humbje nė 53 ndeshje, Federer pėrballet edhe me mundėsinė e humbjes sė kryesimit, tė cilin e ka ruajtur pėr 234 javė qė nga vitit 2004.

Nėse Nadal ia del mirė gjatė kėsaj jave, atėherė vetėm disa qindra pikė do ta ndanin atė nga Federer.

“Sezoni nė fushė tė fortė sapo ka filluar dhe nuk ėshtė fundi i botės, por do tė dėshiroja tė kisha filluar mė mirė. Mė pėlqen kjo sipėrfaqe, mė pėlqen ky turne, kam kaluar mirė nė tė kaluarėn, andaj vėrtet dhemb”, ka thėnė Federer.
Back to top Go down
View user profile
 
Federer eliminohet nga Toronto Masters
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» King Turbo v Heavyweight: Toronto, Canada. 1994
» John Holt Live in Toronto Canada
» Ernest Ranglin - Harbourfront Toronto Canada August 5th 2007
» Ernest Ranglin - Harbourfront Toronto Canada August 5th 2007
» New Mahavishnu Orchestra LIVE

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Sport-
Jump to: