AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
June 2018
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Lampard do tė jetė futbollisti mė i paguar nė Angli

Go down 
AuthorMessage
Toni

avatar

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Lampard do tė jetė futbollisti mė i paguar nė Angli   23.07.08 7:32

Mediat angleze kanė shkruar se ekipi i Chelseat ėshtė i gatshėm t’ia plotėsojė kėrkesat Frank Lampard dhe t’i ofrojė pagė javore prej 150 mijė funtesh (189 mijė euro).
Lajmin e bėn tė ditur Daily Express, qė zbulon se anglezi do tė jetė lojtari mė i paguar nė Premierligė, pasi qė blutė janė tė gatshėm t’i pėrballojnė kėrkesat e tij dhe t’i ofrojnė marrėveshje pesėvjeēare tė vlefshme 39 milionė funte (49 milionė euro).

Mesfushori 30 vjeēar ka edhe 12 muaj marrėveshje dhe negociatat pėr marrėveshjen e re, po zhvillohen tashmė dy vite.

Klubi nuk dėshironte t’i plotėsonte kėrkesat e lojtarit, por pas deklaratave tė presidentit tė Interit, Massimo Moratti, se ka arritur pajtim me lojtarin pėr transferim dhe paralajmėrimet se ai mund tė nėnshkruajė qė nga 1 janari, e kanė nxitur udhėheqjen e Chelseat t’ia plotėsojė kėrkesat mesfushorit.

Edhe drejtori sportiv i bluve, Peter Kenyon, ka thėnė se Chelsea tashmė e ka tė gatshme ofertėn, dhe se ai pret qė Lampard ta pranojė, pasi qė ‘me tė praktikisht mund ta mbyll karrierėn nė Chelsea’.
Back to top Go down
View user profile
 
Lampard do tė jetė futbollisti mė i paguar nė Angli
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Sport-
Jump to: