AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
June 2018
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Eto’o udhėton nė Uzbekistan

Go down 
AuthorMessage
Toni

avatar

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Eto’o udhėton nė Uzbekistan   19.07.08 13:14

Sot, nė mėngjesin e hershėm, sulmuesi i Barcelonės, Samuel Eto’o,ka arritur nė kryeqytetin uzbek, Tashkent, ku ėshtė pritur nga zyrtarėt e klubit Kuruvchi, ndėrsa ekziston mundėsia qė kamerunasi tė nėnshkruajė edhe kontratė me klubin.
Eto’o, siē shkruan sajti zyrtar i klubit ka arritur nė Uzbekistan, ka arritur sė bashku me tre pėrfaqėsues tė Barcelonės, ndėrsa nė aeroport ai ėshtė pritur nga turmė e madhe e adhuruesve.

Eto’o do tė vizitojė Federatėn Uzbeke tė Futbollit dhe do tė takohet me drejtuesit e saj, ndėrsa pritet qė sulmuesi tė takohet edhe me drejtuesit e klubit Kuruvchi pėr tė diskutuar rreth mundėsisė qė ai tė bashkohet me kėtė klub.

Nė ndėrkohė, sportivja spanjolle Sport ka shkruar se klubi aziatik ėshtė i gatshėm ta paguajė sulmuesin kamerunas 40 milionė euro, por nuk theksohet periudha pėr tė cilėn ai do tė paguhet, megjithėse theksohet se kjo do tė jetė pagesa mė e lartė qė ėshtė bėrė ndonjėherė pėr ndonjė futbollist.
Eto’o: Do tė mendoj seriozisht pėr ofertėn

“U takova me pėrfaqėsues tė Kurshuvchit, dhe mund tė them se gjetėm gjuhė tė pėrbashkėt. Sigurisht se do tė mendoj dhe sė bashku me agjentėt e mi, do t’i kushtojmė njė vėmendje serioze propozimit”, ka thėnė Eto’o nė konferencėn e shypit.
Back to top Go down
View user profile
 
Eto’o udhėton nė Uzbekistan
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Sport-
Jump to: