AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
June 2018
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Formula 1: Hamiltoni shkėlqen nė Gjermani

Go down 
AuthorMessage
Toni

avatar

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Formula 1: Hamiltoni shkėlqen nė Gjermani   22.07.08 13:02

Ngasėsi i Formula 1, Lewis Hamilton, ka tejkaluar shokun e skuadrės sė tij tek McLareni, Heikki Kovalainen, si dhe Felipe Massan dhe Nelson Piquet, nė xhirot e fundit tė garės, pėr tė triumfuar nė German Grand Prix nė Hockenheim.
Britaniku fitoi garėn e dytė me radhė pėr tė marrė kryesimin nė tabelėn e ngasėsve, me katėr pikė kryesim mbi ngasėsin e Ferrarit, Felipe Massa, i cili pėrfundoi i tretė nė garėn pėr Ēmimin e Madh tė Gjermanisė.

Ngasėsi i Renault, Piquet, aplikoi strategjinė me njė pit-stop, pėr tė siguruar podiumin e parė tė tij nė Formula njė, pasi qė arriti nė cak i dyti. Kimi Raikkonen arriti nė cak nė pozitėn e gjashtė, nga e cila edhe filloi.

Hamilton tash mbledh 58 pikė, derisa Massa 54. Raikkonen ka shtatė mė pak se lideri (51), ndėrsa Robert Kubica, mbledh 48 pikė nė vendin e katėrt.
Back to top Go down
View user profile
 
Formula 1: Hamiltoni shkėlqen nė Gjermani
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Sport-
Jump to: