AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
March 2019
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Frattini: Liberalizimi i vizave mund tė arrihet nė qershor

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
koni

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Frattini: Liberalizimi i vizave mund tė arrihet nė qershor   27.10.08 11:19

Ministri i Punėve tė Jashtme tė Italisė, Franko Frattini, shprehu besimin se marrėveshja pėr liberalizimin e vizave mund tė arrihet nė qershor tė vitit tė ardhshėm.
“Shqipėria duhet tė plotėsojė kushtet pėr vizat, qė janė dokumentet e sigurta tė identifikimit dhe lufta kundėr krimit”, u shpreh Frattini.

Ministri i Jashtėm italian doli sot nė njė konferencė tė pėrbashkėt pėr shtyp me homologun shqiptar, Lulzim Basha, me tė cilin vlerėsoi marrėdhėniet mes dy vendeve.

Nė fjalėn e tij, Frattini theksoi se me rėndėsi pėr integrimin e Shqipėrisė janė reformat dhe ato duhet tė bėhen nė bashkėpunim mes shumicės dhe opozitės.

Nga ana e tij, ministri Basha njoftoi se nė takim ėshtė biseduar pėr reformat e Shqipėrisė pėr integrimin e saj evropian dhe masat e marra pėr punėn pėr liberalizimin e vizave.

“Njoha ministrin pėr masat qė kemi marrė nė kėtė proces dhe ai vetė do tė jetė dėshmitar pėr atė qė kemi bėrė pėr regjistrin elektronik dhe kartat biometrike”, u shpreh Basha
Back to top Go down
View user profile
 
Frattini: Liberalizimi i vizave mund tė arrihet nė qershor
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: