AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
March 2019
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Pack: Deputetėt shqiptarė kanė shumė privilegje

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
koni

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Pack: Deputetėt shqiptarė kanė shumė privilegje   27.10.08 11:19

Europarlamentarja Doris Pack vlerėson nismėn e kryeministrit shqiptar, Sali Berisha, pėr tė reduktuar makinat e deputetėve dhe shoferėt personalė. Nė njė prononcim pėr mediat, kryetarja e delegacionit europarlamentar pėr Ballkanin, theksoi se "ėshtė shumė e veēantė qė deputetėt tė kenė makina personale”.
“Njė gjė e tillė nuk ekziston nė asnjė vend tė botės. E kam diskutuar kėtė para disa kohėsh, por mė thanė qė nė Shqipėri ka shumė distanca dhe nuk ka mundėsi e mjetė pėr transportin zyrtar", ka thėnė ajo.

Sipas saj, ēdo ligjvėnės tė ketė njė makinė e njė shofer nė dispozicion, ėshtė njė rast mė se special. "Nėse duam tė luftojmė korrupsionin, ai duhet luftuar mbi tė gjitha nė nivelin e politikanėve, sepse janė ata qė vendosin dhe ata s'mund tė gjejnė pėrjashtime kur bėhet fjalė pėr interesat e tyre vetjake", theksoi Pack.

Brenda tė njėjtit kontekst, ajo merr si shembull rastin e Parlamentit Evropian, kur vė nė dukje se "ne herė pas here kemi nė dispozicion njė autobus. I vogėl ose jo, kjo varet nga numri i kolegėve qė transportohen nė atė moment pėr tė shkuar nė aeroport, pėr shembull. Por kjo, jo pėr tė treguar se si duhet vepruar nė Shqipėri. Parlamenti shqiptar duhet tė ketė njė shėrbim tė posaēėm pėr transportin, me qėllim qė t'u vijė nė ndihmė deputetėve nėse duhet tė lėvizin pėr ato vendeve ku nė kėmbė nuk mund tė shkojnė dot. Por e pėrsėris, se ēdokush me makinė, kjo ėshtė shumė e ekzagjeruar", pėrfundon Pack.

Pak ditė mė parė, shefi i qeverisė shqiptare, Sali Berisha propozoi nė mbledhjen e qeverisė kufizimin e privilegjeve tė ligjvėnėsve, duke u fokusuar kryesisht tek heqja e makinave dhe shoferėve qė u vihen nė dispozicion nga shteti. Sipas kryeministrit, kjo nismė duhet votuar nė kuadrin e luftės kundėr korrupsionit
Back to top Go down
View user profile
 
Pack: Deputetėt shqiptarė kanė shumė privilegje
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: