AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
November 2018
SunMonTueWedThuFriSat
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Larg zgjidhjes pėr emrin e Maqedonisė

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Larg zgjidhjes pėr emrin e Maqedonisė   27.10.08 11:18

Kryeministri maqedonas, Nikolla Gruevski deklaroi se nuk ka marrė vendim nėse sėrish do tė takohet me shefin e shtetit, Branko Cėrvenkovskin, pėr tė diskutuar pakon e fundit tė ideve tė ndėrmjetėsuesit tė OKB-sė, Matthew Nimetz, pėr kontestin e emrit tė Maqedonisė, bėn tė ditur agjencia MiA.
Ndėrkaq agjencia tjetėr nga Maqedonia, INA, duke u thirrur nė njė burim diplomatik perėndimor bėn tė ditur se, zgjidhja e kontestit tė emrit tė Maqedonisė mund tė shtyhet deri nė muajin prill tė vitit tė ardhshėm, pėr shkak tė zgjedhjeve presidenciale dhe lokale qė zhvillohen mė 15 mars nė Maqedoni.

“Zgjedhjet janė ato qė do tė ndikojnė tejmase qė liderėt t`i ikin pėrgjegjėsisė pėr zgjidhjen e kontestit tė emrit. Nuk priten rezultate konkrete. Por edhe zgjedhjet presidenciale nė SHBA janė njė faktor qė mund tė ēojnė nė prolongimin e zgjidhjes”, deklaroi diplomati perėndimor
Back to top Go down
View user profile
 
Larg zgjidhjes pėr emrin e Maqedonisė
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: