AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
March 2019
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 PS: Qeveria ndėrhyn nė punėn e prokurorisė

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
koni

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: PS: Qeveria ndėrhyn nė punėn e prokurorisė   27.10.08 11:18

Partia Socialiste mbėshtet shqetėsimin e pėrfaqėsuesve tė misionit EURALIUS si dhe tė shoqatave tė gjyqtarėve pėr ēėshtjet e drejtėsisė.
Sipas sekretares sė marrėdhėnieve ndėrkombėtare nė selinė rozė, Arta Dade, shqetėsimi i tryezės sė djeshme ėshtė e njėjta me shqetėsimin e partnerėve strategjike SHBA dhe BE por edhe tė vetė opozitės se kjo mazhorancė po ndryn nė punėn e prokurorisė.

“Takimi i djeshėm i tė gjithė aktorėve qė ushtrojnė veprimtarinė e tyre nė sferėn e drejtėsisė, pėrfaqėsuesit e nderuar dhe tė respektuar tė shoqatave tė gjyqtarėve, prokurorėve, avokatėve, vėrtetoi katėrēipėrisht shqetėsimin e PSSH se kjo mazhorancė ka ndėrhyrė brutalisht nė pavarėsinė e institucioneve tė njohura nga kushtetuta si tė pavarura”, tha Dade.

Mė tej ajo ka vijuar duke theksuar se “tryeza e djeshme e pėrfaqėsuesve tė EURALIUS si kontribut i Komisionin Evropian, ėshtė tregues i shqetėsimit edhe tė BE, qėndrim i shprehur edhe para pak ditėsh pėrmes deklaratės sė Ambasadorėve tė vendeve tė BE nė Tiranė, e cila pasoi shqetėsimet nė rritje tė Ambasadorit tė SHBA John Withers”.

Dade nė emėr tė Partisė Socialiste ripėrsėriti falėnderimet pėr presidentin Bush pėr nėshkrimin e protokollit tė anėtarėsimit tė Shqipėrisė nė NATO nga presidenti i Amerikės George Bush
Back to top Go down
View user profile
 
PS: Qeveria ndėrhyn nė punėn e prokurorisė
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: