AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
March 2019
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Koshtunica: Pushteti nė Beograd do ta njohė Kosovėn

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
koni

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Koshtunica: Pushteti nė Beograd do ta njohė Kosovėn   27.10.08 11:17

Pushteti i ri nė Beograd ka paralajmėruar se do ta njohė EULEX-in, dhe kjo njohje nė fakt, ėshtė njohje e pavarėsisė sė Kosovės, ka deklaruar ish-kryeministri serb, Vojisllav Koshtunica.
Koshtunica ka thėnė se, "EULEX-i i Atisaarit”, i cili sipas tij, “po ia rrėmben Kosovėn Serbisė” – nuk do ta marrė vizėn e Kėshillit tė Sigurimit tė OKB-sė, nėse pushteti nė Beograd nuk ėshtė i pajtimit pėr vendosjen e tij.

"Nėpėrmjet propagandės sė tij, pushteti do ta prezantojė kėtė gjė si njė fitore tjetėr tė madhe diplomatike. Pas njė fitoreje tė tillė tė pushtetit mbi popullin, atij i mbetet vetėm edhe njė fitore tjetėr - ta njohė formalisht Kosovėn si shtet tė pavarur”, ka thėnė Koshtunica pėr mediat serbe, pėr tė shtuar se, “kėtė vendim pushteti po e merr prapa shpinės sė Kuvendit tė Serbisė, sepse nuk ka guxim tė kėrkojė nga Kuvendi tė deklarohet pėr EULEX-in e Ahtisaarit
Back to top Go down
View user profile
 
Koshtunica: Pushteti nė Beograd do ta njohė Kosovėn
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: