AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
March 2019
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Presidenti Topi i dėrgon njė mesazh presidentit Bush

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
koni

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Presidenti Topi i dėrgon njė mesazh presidentit Bush   27.10.08 11:16

Presidenti i Republikės sė Shqipėrisė, Bamir Topi i ka shprehur nėpėrmjet njė mesazhi mirėnjohjen e popullit shqiptar presidentit tė Shteteve tė Bashkuara, George Ė. Bush, me rastin e nėnshkrimit tė Protokollit tė anėtarėsimit tė Shqipėrisė nė Aleancėn e Atlantikut tė Veriut.
Nė letrėn e presidentit Topi, ndėr tė tjera thuhet: “Mė lejoni qė, nė emėr tė popullit shqiptar dhe nė emrin tim personal, t’Ju shpreh mirėnjohjen dhe falėnderimet mė tė pėrzemėrta pėr mbėshtetjen e vazhdueshme e tė gjithanshme qė i jepni Shqipėrisė dhe popullit shqiptar!”

“Nėnshkrimi nga ana Juaj e Protokollit tė anėtarėsimit tė Shqipėrisė nė NATO, i mbėshtetur unanimisht nga Senati i Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės, rikonfirmoi besimin se vendi juaj mbetet aleati mė i madh dhe i besueshėm i Shqipėrisė”, thekson Topi nė letrėn e tij.

Ai po ashtu ka potencuar se shpreh bindjen se, vendimi i presidentit Bush inkurajon proceset demokratike nė Shqipėri e nė tė njėjtėn kohė forcon vullnetin e popullit tė saj pėr tė ndėrtuar njė shtet tė sė drejtės, tė lirisė dhe tė respektit ndėrinstitucional, njė shtet tė aftė pėr pėrballuar me sukses sfidat qė e ardhmja i rezervon.

“Duke Ju falėnderuar edhe njė herė, si dhe duke Ju siguruar pėr ndjenjat e thella tė miqėsisė sė popullit shqiptar”, thuhet nė mesazhin e Topit.
Back to top Go down
View user profile
 
Presidenti Topi i dėrgon njė mesazh presidentit Bush
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Dread Diamonds: Shepherds Bush, W London. 1983

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: