AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
March 2019
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 McCain: Anketat nuk tregojnė realitetin

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
koni

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: McCain: Anketat nuk tregojnė realitetin   27.10.08 11:13

Kandidati presidencial amerikan, John McCain ka hedhur poshtė anketat e opinionit qė e tregojnė atė shumė mė pas se rivali demokrat, Barack Obama. McCain tha se diferenca mes tij dhe Obamės po zvogėlohej dhe se fushata e tij po ecte mirė nė prag tė zgjedhjeve tė 4 Nėntorit.
"Ngrihuni dhe luftoni. Amerika ėshtė vendi pėr tė cilin ia vlen tė luftohet. Asgjė nuk ėshtė e pamundur nė ketė vend dhe ne nuk do tėrhiqemi. Ne nuk i fshihemi historisė, ne bėjmė histori. Le t'i fitojmė kėto zgjedhje e ta ēojmė vendin pėrpara", tha McCain nė shtetin e Iowa-s.

Senatori demokrat Obama nė Denver tė Kolorados foli para mbi 100 mijė njerėzve.

"Nėse ju organizoheni sė bashku me mua e marshoni, duke trokitur derė mė derė, telefononi pa pushim gjatė nėntė ditėve qė na kanė mbetur ne nuk do fitojmė vetėm Denverin, por edhe Koloradon e do t'i fitojmė kėto zgjedhje. Sė bashku do tė ndryshojmė vendin dhe botėn", tha Obama.

Anketat e fundit tė opinionit nė shkallė vendi flasin pėr njė avantazh prej 7% tė Obamės ndaj McCain-it. /REL/
Back to top Go down
View user profile
 
McCain: Anketat nuk tregojnė realitetin
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: