AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
March 2019
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Siria dėnon sulmin e pretenduar amerikan

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
koni

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Siria dėnon sulmin e pretenduar amerikan   27.10.08 11:13

Siria thotė se katėr helikopterė amerikanė kanė kryer njė sulm mbi njė fshat tetė kilometra brenda territorit nė kufi me Irakun.
Ministria e Jashtme siriane tha se tetė civilė u vranė nė sulmin qė duket se kishte nė shėnjestėr njė kantier ndėrtimi.

Siria ka protestuar ndaj diplomatėve amerikanė nė kryeqytetin Damask pėr atė qė e quajtėn "njė veprim agresiv". Nuk ka patur asnjė koment zyrtar nga autoritetet amerikane.

Nėse pretendimet e sirianėve vėrtetohen, ky ėshtė i pari inkursion amerikan nė territorin sirian prej Irakut.

Ai vjen nė kohėn kur administrata e Bushit po i afrohet pėrfundimit tė mandatit dhe kur aleatėt evropianė si Britania dhe Franca janė duke u pėrpjekur tė zgjerojnė lidhjet e tyre me Damaskun. /bbc/
Back to top Go down
View user profile
 
Siria dėnon sulmin e pretenduar amerikan
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: