AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
July 2018
SunMonTueWedThuFriSat
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Hoffenheim merr kryesimin e Bundesligёs

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Hoffenheim merr kryesimin e Bundesligёs   27.10.08 11:11

Klubi i porsapromovuar nё Bundesliga, Hoffenheim, ka shёnuar fitore bindёse prej 3-0 ndaj Hamburgut, duke marrё kёshtu edhe kryesimin e Bundesligёs.
Hoffenheim qё befason nё kampionatin gjerman, vazhdon me paraqitjet e shkёlqyeshme, duke kryer punёn nё ndeshjen e sotme qё nё pjesёn e parё.

Vendasit kaluan nё epёrsi pas vetёm shtatё minutash lojё me anё tё sulmuesit nigerian Chinedu Obasi, ndёrsa dyfishuan rezultatin pas edhe gjashtё minutave tjera me anё tё Ibisevic (13’). Autori i golit tё parё, Obasi, vulosi rezultatin nё minutёn e 36-tё.

Fitore si vendas ka shёnuar edhe Stuttgart qё nuk e pati tё vёshtirё ndaj Bochumit, tё cilin e mposhti me rezultat 2-0. Me rezultat 1-1 ka pёrfunduar ndeshja mes Borussia Dortmund dhe Hertha Berlinit.
Back to top Go down
View user profile
 
Hoffenheim merr kryesimin e Bundesligёs
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Sport-
Jump to: