AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
May 2018
SunMonTueWedThuFriSat
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Villarreal dhe Atletico barazim tetё golёsh

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Villarreal dhe Atletico barazim tetё golёsh   27.10.08 11:10

Derbi spanjoll mes Villarrealit dhe Atletico Madridit, edhe krahas tetё golave tё shёnuar, pёrfundoi pa fitues dhe me ndarje pikёsh.
Se do tё ishte njё ndeshje e shkёlqyeshme, paralajmёroi Simao i cili shёnoi njё gol tё bukur qё nё minutёn e parё tё ndeshjes. Myfasirёt dyfishuan epёrsinё me anё tё Diego Forlan nё minutёn e 22-tё, para se nё minutёn e 38-tё Atletico tё mbetet nё lojё me dhjetё lojtarё, pas dy kartonёve tё verdhё tё Banega.

Pёrparёsinё e njё lojtari mё shumё nё fushё vendasit e shfrytёzuan nё pjesёn e dytё, kur Marcos Senna shёnoi njё gol tё bukur nga largёsia (48’). Tri minuta mё vonё vendasit barazuan me anё tё Llorente (51’).

Minuta e 58-tё solli rikthimin e plotё tё ndeshjes, me vendasit qё kёsaj here morёn avantazhin me golin e Gonzalo Rodriguez. Gati dhjetё minuta mё pas, Villarreali udhёhoqi me 4-2 me anё tё Giuzeppe Rossit (67’).

Por, kur u mendua se Villarreali do tё dilte fitues, mysafirёt bёnё tё pamundurёn. Simao shёnoi golin e tij tё dytё, shtatё minuta para fundit tё ndeshjes (83’), ndёrsa dy mintua mё pas Raul Garcia i solli njё pikё Atleticos.
Back to top Go down
View user profile
 
Villarreal dhe Atletico barazim tetё golёsh
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Sport-
Jump to: