AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
May 2018
SunMonTueWedThuFriSat
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Grant Hacket pėrfundon karrierėn

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Grant Hacket pėrfundon karrierėn   27.10.08 11:03

Kampioni i trefishtė olimpik i notit dhe rekorderi aktual botėror nė 800 dhe 1.500 metra nė stil tė lirė, australiani Grant Hacket, ka njoftuar sot se i ka dhėnė fund karrierės sė tij.
Hacket, i cili konsiderohet njėri nga notuesit mė tė mirė tė tė gjitha kohėrave, gjatė karrierės sė tij ka fituar shtatė medalje olimpike dhe 18 medalje botėrore, prej tė cilave dhjetė tė arta, gjashtė tė argjendta dhe dy tė bronzta.

Nė 1.500 metra ka fituar nė katėr kampionate botėrore me ndėrprerje 1998, 2001, 2003 dhe 2005.

Hacket ka hyrė nė historinė botėrore tė notit nė Kampionatin Botėror nė Montreal duke fituar nė 400, 800 dhe 1.500 metra.

“Ėshtė njė kohė e gjatė qė merrem me notin. Ėshtė koha qė ta ndėrroj faqen”, ka thėnė Hacket i cili nė Lojėrat e fundit Olimpike nė Pekin fitoi medaljen e argjendtė nė 1.500 metra.
Back to top Go down
View user profile
 
Grant Hacket pėrfundon karrierėn
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Sport-
Jump to: