AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
July 2018
SunMonTueWedThuFriSat
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Ēeng Janqing mbrojti titullin e kampionit

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Ēeng Janqing mbrojti titullin e kampionit   11.08.08 6:34

Kinezja, Ēen Janqing ka fituar medaljen e artė nė peshėngritje nė kategorinė deri 58 kg, duke e mbrojtur nė kėtė mėnyrė titullin e kampionit olimpik tė fituar para katėr vjetėsh nė Athinė.
Ēen Janqing tri herė gjatė karrierės sė saj tė begatshme ėshtė pėrshėndetur nga peshėngritja, por nė prag tė Olimpiadės sė Pekinit ka ndėrruar mendje dhe sėrish ėshtė rikthyer pėr tė garuar. Ajo ėshtė femra e parė e cila ka fituar dy medalje tė arta olimpike nė peshėngritje. Medalja e argjendtė nė kėtė garė i takoi ruses, Marina Shainova, kurse medalja e bronztė pėrfundoi tek garuesja e Koresė sė Veriut, O Jong Ae "
Back to top Go down
View user profile
 
Ēeng Janqing mbrojti titullin e kampionit
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Sport-
Jump to: