AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
July 2018
SunMonTueWedThuFriSat
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Begaj renditet e gjashta

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Begaj renditet e gjashta   11.08.08 6:27

Peshėngritėsja e talentuar shqiptare, Romela Begaj, u rendit nė vendin e gjashtė nė garėn pėr peshėngritje pėr femra, pesha 58 kilogram, qė u zhvillua sot nė Pekin ku morėn pjesė 12 peshėngritėse. Peshėngritėsja shqiptare ngriti nė shkėputje 98 kg, nė shtytje 118 kg dhe dygarėsh 216 kg.
Medaljen e artė e fitoi peshėngritėsja kineze, Chen Yongqing, e cila ngriti nė dygarėsh 244 kg, duke thyer rekordin olimpik. E dyta u rendit rusja, Marina Shainova, dhe e treta peshėngritėsja e republikės demokratike tė Koresė, O Jong Ae.

Begaj nuk arriti dot tė hynte nė zonėn e medaljeve gjatė garės sė saj nė stilin e shkėputjes nė kategorinė 58 kg nė peshėngritje.

Nė stilin e shtytjes ajo kaloi me sukses tre provat e saj duke ngritur nė fillim 110 e mė pas 115 dhe sė fundmi 118 kg. Fillimisht ajo kishte shpresa pėr tė qenė brenda zonės sė medaljeve, por kėto shpresa u shuan me vijimin e garės
Back to top Go down
View user profile
 
Begaj renditet e gjashta
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Sport-
Jump to: