AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
July 2018
SunMonTueWedThuFriSat
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Britanezja Nikole Kuk e artė nė ēiklizėm

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Britanezja Nikole Kuk e artė nė ēiklizėm   11.08.08 4:14

Nikole Kuk ka fituar nė garėn e ēiklizmit nė rrugė nė Lojėrat Olimpike nė Pekin. Kjo ėshtė medalja e parė e artė pėr Britaninė e Madhe nė Pekin. Nė garėn e zhvilluar nėpėr njė mot tejet tė papėrshtatshėm, pėr shkak tė reshjeve tė shiut, Kuk arriti qė ta pėrshkoi shtegun e gjatė 126,4 km pėr 3 orė, 32 minuta e 24 sekonda, duke e siguruar medaljen e artė para suedezes, Eme Johanson, qė fitoi medaljen e argjendtė dhe italianes, Tatiana Guderzo qu u stolis me medalje tė bronztė.
"Gara ishte tejet e vėshtirė dhe dramatike. Kushtet ishin tejet tė vėshtira, por arrita disi tė mbahem dhe ta realizoj ėndrrėn time sportive", ka theksuar 25-vjeēarja britanike, e cila para katėr vjetėsh nė Athinė zuri vendin e pestė.
Back to top Go down
View user profile
 
Britanezja Nikole Kuk e artė nė ēiklizėm
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Sport-
Jump to: