AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
July 2018
SunMonTueWedThuFriSat
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Stafeta holandeze rrėmbeu medaljen e artė

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Stafeta holandeze rrėmbeu medaljen e artė   11.08.08 4:14

Nė garėn e notit nė stafetėn 4x100 metra nė stil tė lirė nė konkurrencėn e femrave medalja e artė i takoi stafetės holandeze, nė pėrbėrje Inge Deker, Ranomi Kromovidjojo, Femke Hemskerk dhe Marlin Veldhuis, me kohėn e realizuar 3:33.76, qė ėshtė njėherėsh edhe rekord i ri olimpik. Me medalje tė argjendtė u stolis stafeta amerikane, pėr tė cilėn notoi edhe 41-vjeēarja Dara Torres.
Nė kėtė mėnyrė Torres u bė notarja mė e moshuar nė histori tė Olimpiadės, e cila fitoi medalje. Pėr herė tė parė ajo u paraqit nė Lojėrat Olimpike nė Los Anxhelos nė vitin 1984, kurse shumica e notareve nė finales e stafetės 4x100 metra ende nuk kishin lindur. Pėr Dara Torresin kjo ishte medalja e dhjetė olimpike. Ndėrsa medalja e bronztė i takoi stafetės kampione nė Olimpiadėn e Athinės - Australisė
Back to top Go down
View user profile
 
Stafeta holandeze rrėmbeu medaljen e artė
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Sport-
Jump to: