AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
July 2018
SunMonTueWedThuFriSat
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Manchester fitues i Community Shield

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Manchester fitues i Community Shield   11.08.08 4:06

Kampioni i Anglisė dhe Evropės, Manchester United, e ka filluar sezonin e ri nė tė njėjtėn mėnyrė edhe siē e pėrfundoi tė kaluarin, duke fituar trofe.
Djajtė e kuq fituar nė Community Shield, pasi qė e mposhtėn Portsmouthin nė penalti, 3-1. Gjatė kohės sė rregullt, ndeshja pėrfundoi me rezultat tė barabartė pa gola, edhe pse Manchester plotėsisht dominoi nė fushė gjatė gjithė ndeshjes.

Ekipi i trajnerit Sir Alex Ferguson pėr tė 13-tėn herė triumfon nė kėtė turne i cili zhvillohet nė mes tė fituesit tė kampionatit dhe fituesit tė Kupės.

Tė saktė nga pika e bardhė pėr Manchesterin ishin Tevez, Giggs dhe Carrick, derisa pėr Portsmouth, Defoe
Back to top Go down
View user profile
 
Manchester fitues i Community Shield
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Creation v Destiny v Cosmic Force: Toll Gate Community Centre. 1985
» Hustler v Black Unity: Gateway Community Centre, Oldridge Road, Balham, SW London. 1986
» Anybody taking part in Community Sports Festival?
» Community Games 2013
» Paya Lebar Community Sports Club Table Tennis Tournament 2015 (17 May)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Sport-
Jump to: