AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
July 2018
SunMonTueWedThuFriSat
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Tottenham mbush rrjetėn e Romės

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Tottenham mbush rrjetėn e Romės   11.08.08 4:06

Tottenham mbush rrjetėn e Romės
Ekipi i Premierligės, Tottenham Hotspur, ka shkatėrruar tėrėsisht ekipin e Serie A, Romėn, duke e mposhtur me rezultat tė thellė 5-0, gjatė ndeshjes miqėsore tė luajtur nė White Hart Lane.
Serinė e golave e hapi David Bentley nė minutėn e 3-tė, ndėrsa njė minutė mė pas Darren Bent dyfishoi rezultatin. Para fundit tė pjesės sė parė Bentley arriti edhe tek goli i dytė i tij dhe i treti pėr Tottenhamin.

Sulmuesi bullgar Dimitar Berbatov luajti njė pjesė, por nuk arriti tė shkruhet nė listėn e golashėnuesve dhe nė pjesė tė dytė u zėvendėsua nga Aaron Lennon, i cili arriti tė shėnojė nė minutėn e pestė tė pjesės sė dytė (50’).

Nuk zgjati shumė dhe pas vetėm edhe katėr minutash (54’) Bent shėnoi golin e dytė tė tij dhe vulosi rezultatin, 5-0 pėr ekipin anglez.

Nė dhjetė minutat e fundit, Roma luajti me 10 lojtarė, pasi qė Aquilani u largua nga fusha pėr shkak tė kartonit tė dytė tė verdhė
Back to top Go down
View user profile
 
Tottenham mbush rrjetėn e Romės
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Saxon v Jah Marcus: Tottenham. 1983

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Sport-
Jump to: