AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
July 2018
SunMonTueWedThuFriSat
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Trezeguet sulmuesi i katėrt i Ranierit

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Trezeguet sulmuesi i katėrt i Ranierit   08.08.08 9:47

Golashėnuesi i Juventusit, David Trezeguet, duket se do ta “nxehė” stolin e bardhezinjve kėtė sezon, pasi qė sipas “Il Giornale”, francezi do tė jetė zgjedhja e katėrt e sulmit juventin.
Qendėrsulmuesi francez, i cili sezonin qė shkoi arriti tė shėnonte 20 gola, mund ta gjejė veten nė njė pozitė tė vėshtirė pėr ta siguruar vendin startues nė skuadrėn e Ranierit.

Trezegol, i cili ka qenė zgjidhja e parė e tė gjithė trajnerėve tė Zonjės sė Vjetėr qė nga transferimi nė Juventus, nė vitin 2000, nuk ka treguar formė tė mirė gjatė kėtyre ndeshjeve parasezonale, sidomos nė atė kundėr Brondbyt dhe nė Emirates Cup.

Kjo ka nxitur spekulime pėr vendin e tij nė planet e Ranierit. “Il Giornale” njofton se Trezeguet do tė jetė zgjedhja e katėrt pas Amaurit, Vincenzo Iaquintas dhe Alessandro Del Pieros.

Kjo pozitė ndoshta do ta shtyjė sulmuesin qė tė ndėrrojė ambient, sidomos pas interesimit tė madh qė ka shprehur Barcelona pėr transferimin e tij.

Trezeguet ka bėrė 218 paraqitje pėr Juventusin dhe ka shėnuar mbi 160 gola. Kontrata e tij pėrfundon nė vitin 2011, mirėpo nėse ndodh kėshtu ai mund tė largohet mė herėt
Back to top Go down
View user profile
 
Trezeguet sulmuesi i katėrt i Ranierit
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Sport-
Jump to: