AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
July 2018
SunMonTueWedThuFriSat
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Kinė: Fillojnė sot lojėrat Olimpike

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Kinė: Fillojnė sot lojėrat Olimpike   08.08.08 9:46

Fillojnė sot nė Kinė Lojėrat Olimpike "Pekin 2008".


Ceremonia e hapjes do tė zhvillohet nė stadiumin "Foleja e Zogut" nė Pekin. Ceremonia do tė fillojė nė orėn tetė tė datės tetė tė muajit tė tetė tė vitit 2008. Numri 8 tradicionalisht ėshtė njė numėr me fat pėr kinezėt.

Lojėrat qė do tė zhvillohen deri nė 24 gusht do tė sjellin sė bashku 10.500 atletė nga mė shumė se 200 vende, qė do konkurrojnė nė 28 lloje sportesh.

Nė ceremoninė e hapjes do tė marrin pjesė 80 kryetarė shtetesh dhe qeverish./rel/
Back to top Go down
View user profile
 
Kinė: Fillojnė sot lojėrat Olimpike
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Sport-
Jump to: