AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
March 2019
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Shoferi i Bin Ladenit fajtor

Go down 
AuthorMessage
Toni

Toni

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Shoferi i Bin Ladenit fajtor   07.08.08 16:26

Njė gjykatė ushtarake amerikane nė Guantanamo ka shpallur fajtor ish-shoferin e Osama bin Ladenit, Selim Hamdan.
Ai u shpall fajtor se ka pėrhapur materiale qė mbėshtesin terrorizmin, por u lirua nga akuza tjetėr mė e rėndė se kishte marrė pjesė nė komplot pėr tė kryer vrasje.

Ky ėshtė procesi i parė gjyqėsor nga Shtetet e Bashkuara pėr krime lufte qė nga Lufta e Dytė Botėrore.

Selim Hamdan, i cili mund tė dėnohet deri me burgim tė pėrjetshėm, vuri duart nė kokė dhe qau teksa u lexua vendimi i gjykatės.

Juria, e pėrbėrė nga gjashtė oficerė ushtarakė amerikanė, debatoi pėr dy ditė pėrpara se tė merrte vendimin.

Administrata e presidentit Bush planifikon tė pėrdorė gjykatat ushtarake pėr tė dėnuar dhjetėra tė burgosur qė mbahen nė Guantanamo. /bbc/
Back to top Go down
View user profile
 
Shoferi i Bin Ladenit fajtor
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: