AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
March 2019
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 SHBA-tė largojnė kufizimet e hyrjes pėr tė sėmurėt me AIDS

Go down 
AuthorMessage
Toni

Toni

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: SHBA-tė largojnė kufizimet e hyrjes pėr tė sėmurėt me AIDS   07.08.08 16:25

Ekspertėt e mbledhur nė Konferencėn Botėrore pėr Sidėn nė Mexico City, kanė pėrshėndetur vendimin e SHBA-ve pėr largimin e kufizimeve pėr hyrjen e personave tė sėmurė me AIDS nė territorin amerikan.
Vendimin pėr dhėnien e vizave pėr studentėt, imigrantėt dhe turistėt e infektuar me HIV e ka nėnshkruar presidenti amerikan, George Bush.

Sekretari i pėrgjithshėm i OKB-sė, Ban Ki-moon, nė kėtė konferencė e cila mbahet kėto ditė nė kryeqytetin e Meksikės (nga 03 deri mė 08 gusht) ka thėnė para mijėra tė pranishmėve ndėrkombėtarė se ėshtė turp tė ekzistojnė ndalesa tė tilla tė cilat ende i kanė shtatė shtete botėrore, pėrfshirė kėtu edhe vendlindjen e tij, Korea Jugore.

Megjithatė, ekspertėt janė arsyetuar se kėto masa janė vendosur pėr tė parandaluar pėrhapjen e sėmundjes vdekjeprurėse, ndėrsa nė vitet e ardhshme pritet largimi i kėtyre kufizimeve edhe nga shtetet tjera, pėrfshirė edhe Kinėn.
Back to top Go down
View user profile
 
SHBA-tė largojnė kufizimet e hyrjes pėr tė sėmurėt me AIDS
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: