AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
March 2019
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Presidenti Bush niset pėr njė turne aziatik

Go down 
AuthorMessage
Toni

Toni

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Presidenti Bush niset pėr njė turne aziatik   07.08.08 16:23

Presidenti George Bush ėshtė nisur pėr njė turne nė tri vende tė Azisė, gjatė tė cilit do tė marrė pjesė edhe nė ceremoninė e hapjes sė Lojėrave Olimpike nė Pekin.
Para se tė mbėrrijė nė Kinė, presidenti Bush do tė ndalet nė Korenė e Jugut dhe Tajlandė ku do tė diskutojė mbi ēėshtje tregtare dhe pėrpjekjet pėr t’i dhėnė fund programit bėrthamor tė Koresė sė Veriut.

Zyrtarė tė Shtėpisė sė Bardhė thonė se presidenti Bush dhe presidenti koreano jugor Mi Munk Bak do tė takohen nesėr. Ndihmėsit e tij thonė se nė Tailandė, presidenti do tė mbajė njė fjalim qė do tė jetė njė vlerėsim i politikės amerikane nė Azi gjatė periudhės sė tij si president.

Gjatė qėndrimit nė Bangkok, presidenti Bush do tė njihet nga afėr me pėrpjekjet e ndihmave pėr viktimat e ciklonit nė Birmaninė fqinje dhe do tė takohet me veprimtarė birmanezė. Zonja e parė, Laura Bush ka nė plan tė shkojė nė kufirin tailandezo-birmanez pėr tė vizituar njė kamp refugjatėsh dhe njė klinikė. /VoA/
Back to top Go down
View user profile
 
Presidenti Bush niset pėr njė turne aziatik
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Dread Diamonds: Shepherds Bush, W London. 1983

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: