AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
March 2019
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 India rrit ndihmat pėr Afganistanin

Go down 
AuthorMessage
Toni

Toni

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: India rrit ndihmat pėr Afganistanin   07.08.08 16:23

India do tė shtojė ndihmat pėr Afganistanin deri nė 450 milionė dollarė. Ky lajm u bė i ditur nga kryeministri, Manmohan Singh, pas njė takimi me presidentin afgan, Hamid Karzai nė Nju Delhi.
Aktualisht ndihmat financiare dhe projektet pėr zhvillim tė Indisė nė Afganistan kapin shumėn e 750 milion dollarėve, njofton Deutsche Welle.

Singh e quajti sulmin ndaj ambasadės nė Kabul, njė sulm ndaj miqėsisė sė dy vendeve. India dhe Afganistani dyshojnė pėr shėrbimin sekret tė Pakistani, si organizator i sulmit, ku gjetėn vdekjen tė paktėn 58 njerėz. Pakistani i ka hedhur poshtė tė gjitha akuzat nė adresė tė tij.
Back to top Go down
View user profile
 
India rrit ndihmat pėr Afganistanin
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: